Loading

Modlitwa do św.arch Michała

Picture of Autor

Autor

Ks. prot. mgr Andrzej Opolski

MODLITWA

DO MICHAŁA ARCYSTRATEGA

GROŹNEGO HETMANA

          Panie, Boże Wielki, Królu Niemający początku, poślij archanioła Twego Michała na pomoc sługom Twoim ( imiona). Obroń, archaniele, nas przed wszelkimi wrogami widzialnymi i niewidzialnymi.
         O, Pański wielki archaniele Michale, demonów pogromco! Zgrom wszystkich wrogów walczących przeciwko mnie i uczyń ich jak owce oraz poskrom ich zatwardziałe w złości serca i skrusz je, jak proch przed obliczem wiatru.
         O, Pański wielki archaniele Michale, sześcioskrzydłych pierwszy książę i hetmanie niebieskich mocy – Cherubinów i Serafinów!
         Bądź nam wspomożycielem we wszystkich nieszczęściach, troskach, w smutkach, w puszczy, na rozdrożach, na rzekach i na morzach zaciszną przystanią.
         O, Pański wielki archaniele Michale! Wybaw nas od wszelkiego podstępnego fałszu diabelskiego, gdy usłyszysz nas grzesznych (imiona), modlących się do ciebie i wzywających imię twoje święte. Pośpiesz nam na pomoc i usłysz modlitwę naszą.
         O, wielki archaniele Michale! Pokonaj wszystkich sprzeciwiających się nam mocą czcigodnego i życiodajnego krzyża Pańskiego, przez modlitwy Przenajświętszej Bogurodzicy, wszystkich aniołów i świętych apostołów, świętego proroka Bożego Eliasza, świętego wielkiego Mikołaja, arcybiskupa Mir Licyjskich – cudotwórcy, świętego Andrzeja ze względu na Chrystusa saloity oraz wszystkich wielkomęczenników: Nikity i Eustachiusza, świętych carskich cierpiętników, świętych mnichów – ojców  naszych oraz świętych hierarchów i męczenników, wszystkich świętych niebieskich mocy.
         O, Pański wielki archaniele Michale! Pomóż nam grzesznym (imiona) i wybaw nas od trzęsienia (ziemi), potopu, ognia, miecza i nagłej śmierci, od wszelkiego zła, od wroga podstępnego i od  burzy napadającej, a także ode złego wybaw nas, wielki Michale archaniele Pański zawsze, teraz nieustannie i na wieki wieków. Amen.
         O, święty arcystrategu Boży Michale! Jak błyskawica mieczem twoim odpędź ode mnie ducha złego (podstępnego), kuszącego i dręczącego mnie. Amen.

tłumaczenie na język polski : ks. mitrat Stanisław (Eustachy) Strach 

www.boratyniec.pl

 

Pobierz modlitwę w PDF

 

 

Loading