Loading

Odbył się Koncert Kolęd

Picture of Autor

Autor

Ks. prot. mgr Andrzej Opolski

Koncert kolęd

29 stycznia 2023 r. w naszej cerkwi p.w. św. Anny odbył się Koncert Kolęd. Imprezę zainicjował Proboszcz parafii, ks. Andrzej Opolski. Udział w niej wzięło sześć chórów, które zaprezentowały swoje ulubione kolędy, które śpiewają podczas nabożeństw w okresie bożonarodzeniowym.

Dzięki zareklamowaniu koncertu podczas corocznej kolędy i nagłośnieniu w mediach społecznościowych przybyło wielu gości z naszej i innych parafii. Zaproszenie przyjął również Jego Ekscelencja Warsonofiusz, Biskup Siemiatycki.

Pierwszym chórem, który wystąpił, tym samym otwierając Koncert Kolęd był chór naszej parafii. Następnie występowały kolejno: Zespół Wrzosy z Telatycz, chór Parafii Prawosławnej p.w. św. Mikołaja z Drohiczyna, Chór Dziecięcy oraz chór Parafii Prawosławnej p.w. św.św. ap.ap. Piotra i Pawła w Siemiatyczach. Koncert zakończył swoim występem chór Parafii Prawosławnej p.w. Narodzenia Marii Panny w Mielniku.

Na koniec pouczające słowo wygłosił Władyka Warsonofiusz. Koncert zakończył i podsumował ks. Andrzej Opolski, który podziękował gościom za przybycie i chórom za śpiew oraz wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu cerkwi i świetlicy. Szczególne wyrazy wdzięczności przekazał sponsorom: osobom prywatnym i firmom, które pomogły w zorganizowaniu Koncertu.

Ostatnim punktem zrealizowanego dzięki Bożej pomocy Koncertu Kolęd była uroczysta kolacja w świetlicy w Siemiatyczach-Stacji, na którą zostali zaproszeni wszyscy wykonawcy oraz organizatorzy i sponsorzy.

Koncert Kolęd w naszej parafii odbył się po raz pierwszy. Wydaje się, że był udany, że słuchacze i wykonawcy byli zadowoleni.

Zdjęcia z koncertu znajdują się w Galerii zdjęć, w dziale Boże Narodzenie.

Transmisję z Koncertu można obejrzeć na FB Parafii

Loading