Loading

Święto Policji

Picture of Autor

Autor

Ks. prot. mgr Andrzej Opolski

W bieżącym roku Policja obchodzi sto czwartą rocznicę istnienia w niepodległej Polsce. Obchody tego święta bardzo uroczyście przebiegają w stolicy i miastach wojewódzkich, przy Głównej i Wojewódzkich Komendach Policji. Tam gośćmi są ministrowie, posłowie i senatorzy, generałowie , biskupi i arcybiskupi. W mniejszych miejscowościach, przy Komendach Powiatowych Policji, świętowanie ma trochę mniejszy rozmach. Odbywają się nabożeństwa w kościele i, jeśli jest w komendzie prawosławny kapelan, w cerkwi.

Powiatowa Komenda Policji w Siemiatyczach od 2018 r. ma swoich kapelanów obu wyznań, ponieważ w szeregach siemiatyckiej Policji służbę pełnią tak prawosławni, jak i rzymskokatoliccy funkcjonariusze. W związku z tym modlitwa za zdrowie i pomyślność policjantów i policjantek odbywa się w tej cerkwi, w której służbę pełni jej kapelan. Dlatego cerkiew w Boratyńcu Ruskim już od dwóch lat gości przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, że ich kapelanem jest wikariusz parafii, ks. Janusz Awksietijuk.

W 2023 r. roku modlili się z nami nowomianowany Komendant w osobie inspektora Łukasza Głowackiego (awansowany w tym roku ze stopnia młodszego inspektora) oraz jego zastępca, komisarz Michał Chmurkowski, wraz z funkcjonariuszami i cywilnymi pracownikami Policji w Siemiatyczach. W modlitwie udział też wzięli wierni z naszej parafii.

Niech Bóg błogosławi pracę funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, dzięki pracy których czujemy się na naszym terenie bezpiecznie.

 

Loading